29.11-14.12.2022 korraldas Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit koostöös klubiga „Elukool“ Vaprusekastide täitmiseks annetustalgud. Kampaania käigus koguti pisikesi uusi mänguasju nii poistele kui tüdrukutele, beebidest kuni teismelisteni välja. Üleskutsega ühines ka Kindluse Kool ning kahe nädala jooksul oli peredel ja meeskonnaliikmetel võimalik kooli administraatori juures asuvasse kogumiskasti tuua sobilikke mänguasju.

Haiglas tehtavad protseduurid põhjustavad lastele ebameeldivust, olgu selleks nõelatorge, haava puhastus või hoopis lambiga kurgu vaatamine. Pikaajalise ravi puhul muutuvad need tegevused küll rutiinseks, kuid on laste jaoks äärmiselt stressirohked. Mure leevendamiseks ning ebameeldiva protseduuri mõtetest pühkimiseks on Tallinna ja Tartu haiglate laste onkoloogiaosakonnad võtnud kasutusele „vaprusekastid“. Nendes kastides peidab end valik mänguasju, mille hulgast iga väike patsient saab peale protseduuri edukat läbimist omale meelepärase lelu valida.

Täname südamest kõiki lahkeid annetajaid, keda oli tõeliselt palju!