Kindluse Kooli lapsed alustasid detsembris-jaanuaris murdmaasuusatamisega, mistõttu oleme koos kooliga veeretanud mõtet, et meil võiks olla tulevikus selline suusapark, et igal lapsel on lume tulekuga võimalus kehalise tundides suusatada.

Arvestades laste kasvamist, on igati mõistlik, kui vajalik varustus on koolis olemas ja iga pere ei peaks lume saabudes igal aasalt hakkama muretsema, kust leida parajad saapad või suusad. Loomulikult on meil selliseid peresid, kus suusatamine on rohkem au sees ja lapsed suusatavad ka koolivälisel ajal, ent kindlasti on ka päris suur hulk neid noori, kelle suusakogemus jääbki peamiselt koolitundidesse.

Et aga iga lapse vanemad ei peaks iga paari aasta tagant uut personaalset suusakomplekti soetama, soovime luua koolile sellise suusapargi, mis võimaldab kõigil lastel tundides suusatamisest osa saada.

Siit ka üleskutse igale Kindluse Kooli kogukonna liikmele – palun aita koolil luua korralik suusapark! Ilma sinu abita ei ole seda kahjuks võimalik teha.

Suusapargi toetamiseks on kaks võimalust

1) Kui sul on üle korralikku suusavarustust ja oleksid nõus selle koolile kinkima, siis võta läbi Stuudiumi ühendust kehalise kasvatuse õpetaja Dmitri Reinmetsaga. Hetkel on näiteks kõige kriitilisem olukord saabastega, sest neid paraku kõigile soovijatele ei jätku. Ka järgmistel aastatel ootab kool suusavarustust. PS! Samuti läheb käiku täiskasvanute suuruses varustus, sest osa 7.-8. klassi õpilastest on juba täismõõtu noormehed ja neiud.

2) Toeta suusavarustuse ostmist rahaliselt ja tee ülekanne Kindluse Kooli MTÜ kontole.

Mõistame, et ilmselt on tänaseks suur osa peredest endale varustuse hankinud ja ka õues sajab suure osa ajast vaid vihma, aga suusapark on mõeldud nii selleks kui ka kõigiks tulevateks aastateks. Ja nagu ütleb Eesti esisünoptik Kairo Kiitsak, siis talve on veel vara maha kanda ning jaanuari lõpus on lootust, et ilm läheb uuesti pisut jahedamaks. Kindlasti on kooli suusapark heaks toetuseks just lasterikastele peredele ja neile lastele, kes suusatavad harva või ainult koolis. Esimese hooga aitas vald osta 24 komplekti suusavarustust ning lisaks tellisime MTÜ ja annetajate abiga juurde 15 paari suusasaapaid. Aga see ei ole paraku piisav ning arvestades, et tuleval aastal lisandub Kindluse kooliperega kaheksa uut klassitäit lapsi, on järgnevatel aastatel varustuse nõudlus ilmselt veelgi suurem.

Järgmisel õppeaastal on vaja luua ka parem suusahoolduse võimalus, sest nii saavad suuremad lapsed omandada suusatunnis ka suuskade määrimise ja hooldamise oskuse. Suuskade hooldamiseks on vaja soetada suusapukk, määrderaud, hari, kaabits ja parafiin. Sellel aastal hooldatakse suuski õpetaja Dmitri isiklike vahenditega.

Tänusõnad

Lõpetuseks sügav kummardus ja tänusõnad kõigile, kes on aidanud ja õla alla pannud. Suur-suur aitäh Katrin Ahlberg, Olga Tiško, Ruta Rosenfeld, Piret Vaht, Maarja Braun ja Herli Olop, et reageerisite Kindluse Kooli MTÜ jõulueelsele üleskutsele ning annetasite kooli tegevuste arendamiseks raha. Aitäh kooli meeskonna liikmetele Sandrile ja Targole, kes meisterdasid valmis kastid suuskade hoiustamiseks. Aitäh Dmitrile, kes tegeleb suusapargi loomise ja organiseerimise ning suuskade hooldamisega.

MTÜ Kindluse Kooli tegemiste kohta saad täpsemalt lugeda SIIT. Kindluse Koolile tehtud makseid vahendab Maksekeskus AS. Palume tutvuda privaatsuspoliitikaga SIIN.