HUVIHARIDUS KINDLUSE KOOLI RUUMIDES 2022/2023. ÕPPEAASTAL

Kindluse Kooli ruumides toimuva huvihariduse ajakava näete SIIN.

Huvihariduse pakkujad:

Huvikool Collegium Eruditionis

 • PROGRAMMEERIMINE ALGAJATELE (1.-3. klass programmeerimisest huvitatud õpilasi.). Huvikool Collegium Eruditionis egiidi all alustab tegevust Kindluse Koolis huviring programmeerimine algajatele (õppekava kood EHISes: 202305). Programmeerimine algajatele on pälvinud Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Teadusteakadeemia ja SA Eesti Teadusagentuuri poolt välja antava riikliku auhinna teaduse populariseerimise eest. Huviringi programmeerimine algajatele õppekava maht on 60 akadeemilist tundi, mis jaotatud kahe õppeaasta peale.

Ring keskendub programmeerimise algtõdede õppimisele läbi animatsiooni ja mängude. Õppimisel kasutatakse programmeerimiskeelt (-keskkonda) Scratch. Scratch võimaldab lihtsalt ja kiiresti omandada programmeerimise põhimõtted ning tüüpilised vahendid ja tegevused, mida kasutatakse ka tavapärastes tekstipõhistes programmeerimiskeeltes. Ring arendab õpilaste loogilist ning algoritmilist mõtlemist ning süsteemset lähenemist probleemide lahendamisele. Õpilased omandavad ka programmide silumise ja testimise vilumuse.

Keda ootame osalema?
Algastme (1.-3. klass) programmeerimisest huvitatud õpilasi.
Õppekava maht
60 akadeemilist tundi, mis on jaotatud kahe õppeaasta peale.
Kus toimub?
Kindluse Koolis ruumis nr 1105
Millal toimub?
Alates oktoobrikuust esmaspäeviti kell 14.00 – 15.00.
Palju maksab?
Huviringi Programmeerimine algajatele õppemaks on 25 eurot kuus. Peale õpilase registreerimist huvikooli saadetakse lapsevanema e-posti aadressile septembrikuu jooksul koostööleping ja peale lepingu allkirjastamist on õpilane huviala õppekavale vastu võetud.
Juhendaja:
Tanel Lindlo
Registreerimine:
https://www.eformular.com/sipelgas/programmeeriminekindluse.html
NB! on võimalik taotleda Rae vallalt huvitegevuse kuluhüvitist kuni 50% ulatuses õppemaksust: https://www.rae.ee/toetused-ja-soodustused

 • MALERING. Huvikooli Collegium Eruditionis egiidi all tegutseb Kindluse Koolis malering (õppekava kood EHISes: 150307). Maleringi õppekava maht on 70 akadeemilist tundi, mis jaotatud kahe õppeaasta peale. Maleringis arendatakse laste loogilist mõtlemist, tähelepanu ja taiplikkust ning arvestamist mängupartneriga.

Maleringi õppe-eesmärgid:
1)    õpilastes huvi tekitamine male kui mõtlemist arendava mängu vastu;
2)    malemängu reeglite tundmaõppimine ja rakendamine mängus;
3)    austava suhtumise kasvatamine mängupartnerisse;
4)    arendava vabaajategevuse pakkumine õpilastele;
5)    maleturniiril osalemise võimaluse pakkumine.
Keda ootame osalema?
2.-6. kl malehuvilisi õpilasi.
Kus toimub?
Kindluse Koolis. Grupi suurus kuni 20 õpilast.
Grupp avatakse, kui on vähemalt 15 huvilist
Millal ja kus toimub?
Alates oktoobrikuust teisipäeviti kell 14.20-15.05 ruumis nr 1087.
Palju maksab?
Maleringi õppemaks on 20 eurot kuus. Peale õpilase registreerimist huvikooli saadetakse lapsevanema e-posti aadressile septembrikuu jooksul koostööleping ja peale lepingu allkirjastamist on õpilane huviala õppekavale vastu võetud.
Juhendaja Hendrik Olde

Pop/jazz rütmi- ja soolokitarr

 • KITARRITUNNI peamine eesmärk on omandada esmased praktilised mänguvõtted: meloodiamäng I ja II positsioonis, lihtsamate akordide moodustamine ja mängimine, soolo mängimine vastavalt harmooniale. Kuna kitarritund on mõeldud algajatele, tutvutakse ka noodikirja põhimõtete, lihtsamate rütmide ja tabulatuuriga. Tunnid toimuvad paaristundidena, mis annavad kogemuse ka koos mängimisest, soolodest ning saatepartiidest. Esialgu omandatakse õige mängutehnika ning käe asend. Järgnevalt keskendutakse õpilaste muusikalistele eelistustele ja vastavalt nende võimetele koostatakse õppeplaan.

Tunnid toimuvad 1x nädalas. Ühe tunni (45min) maksumus õpilase kohta on 20€. Tundide eest tasumine toimub arve alusel iga kuu lõpus.
Tundidesse saab registreerida kasutades Google registreerimisvormi või kirjutades meilile. NB! Kohad on täitunud!
Telefon: 56506585

Õpetajast: Minu nimi on Rando Oja ja olen tegelenud kitarrimänguga 13 aastat. Olen lõpetanud Põltsamaa Muusikakooli ning õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias rütmimuusika erialal kitarri. Olen õpetanud 3 aastat Laulasmaa ja Lehola koolis kitarri ning 4 aastat juhendanud ja läbi viinud bändiringe Laagri ja Laulasmaa koolis. Igapäevaselt töötan kitarriõpetajana ja muusikuna mitmetes bändides.

Rae Huvialakool

 • MUUSIKAOSAKONNA ettevalmistusklassi tund toimub teisipäeviti kell 14.20 klassis 1090. Huvilistel palun  ARNOs huvikooli astumise taotlus ja valida rühmaks: „Muusikakooli ettevalmistus Kindluse Koolis“
 • SPORDI-, KUNSTI- JA TANTSUOSAKONDADE infoga saate tutvuda kooli kodulehel.

Arhitektuurikool

 • ARHITEKTUURIKOOLI Rae harukooli tunnid Kindluse koolis 1-2. klassi õpilastele. Mänguliste ja põnevate ülesannete abil, keskendudes erinevatest materjalidest meisterdamisele, õpivad lapsed ruumilist keskkonda märkama, mõistma ja väärtustama.
  Arhitektuurikoolis õpetavad arhitektid ja teised ruumiharidusega seotud inimesed (sisearhitektid, maastikuarhitektid jne). Kooli õppekava on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis. Õppekava maht on 54 akadeemilist tundi.

Keda ootame osalema?
1-2. klassi õpilasi, kellele meeldib uurimine ja meisterdamine.
Rühma suurus 10 õpilast.
Õppekava maht:
54 akadeemilist tundi õppeaastas, lisaks kogu kooliga ekskursioon arhitektuurselt põnevasse kohta. Avasündmus ja õppeaasta lõpetamise väljasõit kogu perele.
Kus ja millal toimub?
Kolmapäeviti 14.00-15.30 Kindluse koolis klassis number 1088.
Palju maksab?
310 eurot õppeaasta, mis tuleb peale lepingu sõlmimist tasuda kahes osas (I poolaasta 150 eurot ja II poolaasta 160 eurot).
Juhendaja: Piret Anier
Registreerimine: kooli kodulehel www.arhitetktuurikool.ee
NB! on võimalik taotleda Rae vallalt huvitegevuse kuluhüvitist kuni 50% ulatuses õppemaksust: https://www.rae.ee/toetused-ja-soodustused

Nutigeen huvikool

 • TULEVIKU OSKUSTE RING. Millised on need vajalikud tuleviku oskused? Meie keskendume praktilistele oskustele ja teadmistele, mis on seotud järgmiste aladega:
  * robootika
  * elektroonika
  * rahatarkus
  * taaskasutus ja jätkusuutlik elustiil
  * programmeerimise alused

Õpe on mänguline ja noored saavad väga hea ülevaade ülaltoodud valdkondadest ja valivad oma lemmiku. Meie töid ja tegemisi piiluge meie kodulehtedel www.nutigeen.ee. Õppekava aluseks on pikaajaline  robootika, elektroonika, majandusmängude, rahatarkuse ja  looduse kogemus ja parimad praktikad. Olulisel kohal on käed külge tegevus, kus lapsed saavad praktiseerida ja ise tegutseda kogenud juhendaja käe all. Lapsed  ehitavad ja programmeerivad  roboteid, meisterdavad ja võtavad endale koju kaasa isetehtud sõitva auto, helikopteri või tuuliku, saavad aru mis on taaskasutus ja saavad targemaks rahamaailmas.

Keda ootame osalema?

Tuleviku oskuste ringi ootame 1.-3. klassi tehnoloogia huvilisi lapsi, kellele meeldib meisterdada, robootika, elektroonika, tahab mängida majandusmänge ja tahab saada teada rahamaailma algtõdesid.

Millal toimub?
Kolmapäeviti kell 13.25-14.25

Kus toimub?
Kindluse Koolis ruumis nr 2019.

Õppemaks
Huviringi õppemaks on 50 eurot kuus. 20% tulumaksusoodustust. Soodustus 3. ja enama lapsega peredele perekaardi olemasolul. NB! on võimalik taotleda Rae vallalt huvitegevuse kuluhüvitist kuni 50% ulatuses õppemaksust

Juhendaja: Jevgenia Kleinert

Registreerimine: Robootika, teadus-, elektroonika ja arhitektuuri huviringidega liitumine (nutigeen.ee)

Laste kokakool

 • LASTE KOKAKOOL. Miks on Laste Kokakooli huviring eriline? Me mitte vaid ei õpeta lapsi köögis toimetama ja süüa tegema vaid olulisel kohal on ka tervislik toitumine. Kohtume lastega 2 x kuus ja kokkame koos 1,5 h. Igas tunnis valmib üks soolane ja üks magus roog, mille tunni lõppedes ühiselt ära sööme. Töö käigus õpime tundma tooraineid, köögitarvikuid, toiduvalmistamise viise ja mõõtühikuid. Igas tunnis räägime ka mõnel harival toitumisalasel teemal.

Ootame osalema: 1.-5.klassi lapsi

Toimumispaik: Kindluse Kooli kodundusklassis

Kohtume: 2 x kuus, teisipäeviti kell 15:00

Esimesel poolaastal kohtume: 20. ja 27.sept/ 11. ja 18.okt / 8. ja 22.nov / 6. ja 13.dets

Juhendaja: Stella Salula-Konkov (Laste Kokakool)

Tasu: 36.- /kuu

Tutvustavat videot näete siin

Broneerimine: https://lastekokakool.ee/kokandusring/

Tehnoloogiaring tüdrukutele

 • UNICORN SQUAD ehk tehnoloogiaring ainult tüdrukutele (2.-4. lennu tüdrukud). MTÜ Unicorn Squad loodud õppeprogrammi järgi viivad Kindluse Kooli 4. ja 3. lennu vanemad Kaja Toomla ning Kristina Niin läbi huvihariduslikku tehnoloogiaringi tüdrukutele, et põnevate töötubade ja ühistegemise lustis kasvatada huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu.
  Täpsemalt Unicorn Squadi tegevuste kohta võib lugeda Õpetajate Lehe artiklist või liikumise kodulehelt.

Keda ootame osalema?
2.-4. lennu tüdrukute jätkukursus. Grupis 12 õpilast. NB! Kohad on täitunud!

Kus toimub?
Kindluse Kooli robootikaklasses.

Millal toimub?
Alates 30.septembrist reedeti kl 13.25–15.25 (1,5-2h). Kokku 10 kohtumist.

Juhendajad: Kaja Toomla, Kristina Niin

Kunstiring

 • KUNSTIRING – tule ja lase oma fantaasia lendu! Kindluse Kooli õpetaja Merike Randmaa ootab igas vanuses kunstihuvilisi osalema kunstiringis. Tunnid toimuvad ruumis 2023: I grupp koguneb kolmapäeviti 13.30-15.00, II grupp neljapäeviti 13.30-15.00. Kunstiringi kuutasu on 25€ (kõik õppevahendid on kohapeal olemas). Arved tulevad Kindluse Kooli MTÜ poolt. Küsimuste korral palun kirjutada kindlusekoolmtu@gmail.com

Rahvatants

 • RAHVATANTS on Kindluse Kooli huviring, kuhu on oodatud 1. ja 2. klassi särasilmsed tantsuhuvilised. Tule ja tantsime oma ilusat eesti rahvatantsu, piilume natuke ka teiste rahvaste tantsumaailma, treenime endale sirged seljad ning osavad jalad ja vallutame naeratades ka lavalaudu. Treeningud algavad 3. oktoobrist ning toimuvad esmaspäeviti ning reedeti kl 13:30–14:30 kooli remteris. Juhendaja on Katre Merilaid, küsimuste korral palun pöörduda katre.merilaid@kindlusekool.ee.

Koorilaul

 • KINDLUSE KOOLI KOOR on Kindluse Kooli huviring. Koorilaulu tundides tunneb laps rõõmu muusikast ning tunnetab, teadvustab ja arendab koosmusitseerimise kaudu oma vokaalseid võimeid. Koorilaul on meie rahvakultuuri osa. Ühislaulmisega arendatakse lapse sotsiaalseid oskusi: suhtlemis- ja koostööoskust, üksteise kuulamise oskust, ühtekuuluvustunnet. Kujundatakse isamaa-armastust.

Kindluse Kooli Koori 1. lennu lapsed laulavad 1-häälses laulukooris. Koorilaulu tund toimub kolmapäeviti, 6. tund kell 13.25 -14.10 Koori on võimalik veel registreerida kohapeal vanema vabas vormis sooviavalduse esitamisel.

Kindluse Kooli Koori 2. lennu lapsed laulavad 1-häälses kooris, mis laulab 2-häälse mudilaskoori repertuaari I häält. Koori selle õppeaasta eesmärgiks on omandada 2023. aasta noorte laulupeo repertuaar. Nimekiri täitub õpetaja valikul 15. oktoobriks (laulupeole on registreeritud 30 lauljat). Reglemendi kohaselt vanemad lapsed kahjuks 1-häälses kooris ettelaulma minna ei tohi.
Koorilaulu tund toimub neljapäeviti, 6. tund kell 13.25 -14.10.

Kindluse Kooli Koori 3. ja 4. lennu lapsed
laulavad mudilaskooris 2-häälselt. Koorilaulu tund toimub neljapäeviti kell 14.10-15.05  Väga oodatud on kõik eelmisel õppeaastal osalenud laululapsed. Uutel lauljatel on võimalik registreerida kohapeal vanema vabas vormis sooviavalduse esitamisel.
Kõikidel Kindluse Kooli Koori lauljatel on võimalus esineda Kindluse Kooli jõulukontserdil, Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel, Kindluse Kooli tänuüritusel ja muudel oma kooli toredatel ettevõtmistel.
“Oled poiss või oled plika – laula sõber, laula ikka!”
Juhendaja: muusikaõpetaja Silja Trisberg. Küsimuste korral palun pöörduda silja.trisberg@kindlusekool.ee.


Kindluse spordihoones toimuvate treeningutega saate tutvuda SIIN.