Meie peakokk Inga, kes on ka Eesti Koolitoidu Liidu juhatuse liige, võttis osa 01.10 messikeskuses Eesti Koolitoidu Liidu poolt korraldatud “Kooli- ja lasteaiatoitlustajate teabepäevast”, ning osales sealses vestlusringis teemal „Kuidas hoida ja väärtustada kooliköökides olemasolevat personali ning millised on töötajate vaimsed ning füüsilised (töö)mured“. Vestlusringis osalesid veel Tiina Saar-Veelmaa, Aaretesaar; Evelyn Esajas, Jüri Gümnaasiumi kooliresto juht ja Eesti Koolitoidu Liidu esinaine; Krista Loog, SA Elva Teenused juhataja ja Eesti Koolitoidu Liidu juhatuse liige ja Kristjan Põder, Dussmann OÜ arendusjuht.
Teabepäeva üks mõtetest oli juhtida tähelepanu liigse suhkru vähendamisele laste toidulaual. Üleskutse kooli kokkadele oli luua magustoitude retseptid ilma lisatud suhkruteta.
Kindluse Kool esitas kaks retsepti: mango-chia-kookose magustoit (mis muuhulgas on käesoleval nädalal ka meie menüüs) ja õuna-bataadi-ananassi-kohupiimadessert.
Kuna Inga ise ei saanud korraga kahes kohas toimetada, siis usaldas ta meie kooli haldusjuht Marti, kes osati ka kooli köögis kokkadel raskematel hetkedel abiks käib, messikeskuses toimunud kooli- ja lasteaiatoitlustajate teabepäeva raames magustoite valmistama. Kokkadel oli ülesanne valmistada ja serveerida koha peal oma kooli esitatud retsepti järgi magustoidud.
Inga kommenteerib sündmust: “Kõik valmistatud desserdid said külastajatelt positiivset tagasisidet ja Kindluse Kool väärikalt esindatud. Samuti saime põnevaid uusi mõtteid ja retsepte teistelt teabepäeval osalejatelt.”

Suur aitäh ka Marti abistanud Jüri Gümnaasiumi õpilasele Mattiasele.