Kindluse Kooli säravad ja ägedad õpetajad Karmen, Merike ja Triinu pälvisid Peaasi preemia “Rõõmu loov õpetaja”! Palju, palju õnne teile, oleme teie üle väga uhked ning tänulikud, et õpetate Kindluse Koolis! Aitäh, et inspireerite, toote ja loote rõõmu!
Rõõmu loovaid õpetajaid sai esitada vaimse tervise vitamiinikuuri raames ning meie Karmeni, Merikese ja Triinu kohta kirjutatakse nii:
💛 Õpetaja Karmen sai meie klassi (5c) õpetajaks sel sügisel. Võibolla ei ole me klassina alati kõige mugavamad ja ilmselt kohati lobiseme liiga palju ja valimatult. Sellest hoolimata oli kurb vaadata, kuidas teised klassid tegid väljasõite, meil olid neid jäänud väga napiks. Aga siis tuli õpetaja Karmen, kes korraga uskus meisse ja julges ka meiega võtta ette seiklusi, mida seni olime saanud vaid kõrvalt kadestava pilguga vaadata. Näiteks juba sügisel võttis õpetaja Karmen meiega ette klassiöö – küpsetasime õhtul kooli kodundusklassis koos süüa, vaatasime filme, mängisime õpetaja korraldatud mänge, ööbisime kooli aulas ja veetsime elu-ägeda kooli-öö. Lisaks oleme jõudnud külastada MUBAt, teinud lõkkega jõulumatka ja üllatuskingid jne. Praegu plaanime ööbimisega suvematka Kihnu. Õpetaja Karmen on meie klassi toonud hoopis uut ja ägedat energiat. Oleme selle eest super tänulikud ja rõõmsad.
💛Õpetaja Merike kuulab ja aitab, mitte ainult oma õpigrupilapsi, vaid kõiki õpilasi. Leiab aega muresid kuulata, peegeldada, toetada, on hea lepitaja ja aus hindaja, edusammude üle rõõmustaja. Süstib optimismi ja eneseusku, alati tähistab ka pisikesi võitusid. Vahel laseb omaette olla, vahel innustab seltsima. Merike on parim, mis ühe lapse koolielus olla saab ja tema energia ja naer on lihtsalt nii nakkavad.
💛Meie 1.e klassi õpetaja Triinu on väga suure südamega. Ta jõuab märgata ja hoolida, sajaga-lustida ja õiglaselt nõudlik olla. Tema tundides on alati mängu, avastamist ja klassikaaslastega koos tegutsemist, kooliväliseid ettevõtmisi. Ta märkab, kui mõni laps satub teisega “kandiliselt” käituma ja ta ei jäta seda kunagi tähelepanuta – ta annab olulise panuse, et meie klassist kasvaks tugev, ühtehoidev ja hooliv klass. Erit meeldib ka see, kuidas Triinu oma eeskuju ja julge suhtlemisega näitab eeskuju ka vanematele – “kui Triinu panustab 110%, siis ei sobi ka vanematel oma lapse kooliellu pooliku tähelepanelikkusega suhtuda”. Nii kasvatab Triinu natuke ka vanemaid. Suures õhinas kutsuvad lapsed Triinut ka oma sünnipäevadele ja kuigi Triinu on lastele öelnud, et päris kõigi pidudele ta ei jõua, siis väga sageli on ta kohal. Küsisime kord, kuida ta küll jaksab. Triinu naeratas ja ütles: “Nii suhteid luuaksegi.” Meil on õpetajaga tõeliselt vedanud – kool on turvaline, hooliv ja põnev nagu võlumaa. Õpetaja pühendab tohutult aega ja enda energiat oma lastesse, hoolimata sellest, et tal on omal pere ja pisike laps. Ta reisib esimese klassi lastega ühistranspordis, et näidata lastele eeskuju. Ta laseb lastel leida lahendusi, hoolimata sellest, et meil lastevanematel on juba laste teadmata asjad selged. Ta viib lapsi konkurssidele, spordi- ja etlusvõistlustele. Tagasisidestab kõigi laste tulemusi individuaalselt ning mis kõige olulisem kiidab ja toob esile alati selle lapses, mis inspireerib nii last kui lapsevanemat veel paremini püüdma. Igas tema tegevuses on sees armastust, hoolimist nii laste kui nende perede suhtes ja vahel harva jagub ka hurjutamist ja tõsist ütlemist, kui olukord seda nõuab. Nagu see tore “vanaema”, kelle hooleks võiks oma kõige kallima jätta südame rahus, sest tead, et ta on hoitud, armastatud ning inspireeritud.
Lisaks kõigele eeltoodule on ta veel inimesena väga armas ja soe. Heas mõttes teeb kadedaks, et endal ei olnud sellist mentorit nooruses.
Oleme nii rõõmsad, et Kindluse Kooli ägedaid õpetajaid on märgatud!
17. mail istutati koos RMKga iga õpetaja eest 346 kuusepuud “Rõõmu metsa” Jõekülas Järvamaal!