Rae valla piirkonnapolitseinik Malle Tiirusson külaskäik

Noorsootöönädala raames külastas Kindluse Kooli täna Rae valla piirkonnapolitseinik Malle Tiirusson.
Malle rääkis küberkiusamisest ja erinevatest ohtudest, mis võivad internetis varitseda ning kuidas see mõjutab erinevaid osapooli ja milline on karistus kiusajale.
Tuletasime meelde, et enne filmimist, pildistamist ja/või video/foto internetis avaldamist tuleb asjaosalistelt luba küsida. Kui luba ei ole, on postitamine keelatud.
Jõudsime rääkida ka vaimsest ja füüsilisest vägivallast, Lapsed mängivad erinevaid mänge, mis kohati on vägivaldsed või sõjakad. Leppisime kokku, et selliste mängude koht ei ole koolis ja enne mängu alustamist peavad kõik osalised olema kindlad mängureeglites ning võtma vastutuse, kui peaks keegi mängides haiget saama.
Üks väga oluline teema oli võõrastega suhtlemine ja asjade vastu võtmine. Malle rääkis lastele, mida ja kuidas nad sellises ootamatus olukorras tegema peaksid ningmanitses, et keegi võõrastelt midagi vastu ei võtaks ega istuks kellegi võõra autosse.
Lõpetuseks kordasime üle häirekeskusse helistamise.